Ką dovanoti ? Dovanų TOP

Dovanų įdėjos - neturintiems idėjų

Dovilė Norbutaitė Apanavičė (AND. more)

11/3/20212 min read

Ką dovanoti ? Norėjosi dovanų TOP 10 , bet vos tilpau į TOP 15

Ką dovanoti, dažnas galvos skausmas. Čia trumpas paruoštukas pasisemti idėjų, kas aktualu 2022 metais.

Pirmiausia, pagalvok apie žmogų, kuriam dovanosi. Visiems vieno recepto nėra. Ar žinai jo pomėgius, laisvalaikį, skonį... Priderink dovaną žmogui, sukurk gerą emociją, suasmenink. Gavęs dovaną žmogus turi jausti, kad ieškojai būtent jam ir stengeisi dėl jo. Net ir prabangiausia dovana, netenka prasmės, jei žmogus nejaučia emocijos sklindančios iš jos.

Štai kodėl po truputį atsigręžiame į save ir taip malonu gauti tampa rankų darbo dovanas. Tačiau jei kūryba ir gaminimas ne Jūsų arkliukas, visad galima atrasti pagamintų rankų darbo dovanų, kurios tikrai bus išskirtinės ir jaukios.

Visgi jei rankų darbo gaminiai nelabai tinka, TOP 10 idėjų, gal kils minčių:

 1. Visi mėgsta kvapus - tai vienas iš mūsų pojūčių, todėl natūralūs namų kvapai, kvepiančios žvakės, patalynės, spintų, vonios kvepalai, difuzoriai, eteriniai aliejai - puikus pasirinkimas. Venkite kenksmingų , sintetinių, cheminių kvapų, kurie dirgina kvėpavimo takus ir kenkia sveikatai bei aplinkai. Svarbu natūralumas ir švari sudėtis.

 2. Jaukumas namuose - pledukai, pagalvėlės, prabangūs ar išskirtiniai patalynės komplektai, jaukūs chalatai - visad sukuria jaukumo jausmą ir praktiškai panaudojami.

 3. Kuo mažiau atliekų - daugkartiniai originalūs kavos puodeliai, termosiniai puodeliai kavai / arbatai.

 4. Vanduo gyvybės šaltinis ir visi žinome jo naudą, kaip jo naudoti daugiau ? Stilinga gertuvė, kuri tampa naujuoju 2022 aksesuaru

 5. Namų dekoras: stalo padėklai, žvakidės, deko indai

 6. Skanios dovanos. Mmmmm saldūs, sūrūs, aštrūs ....

 7. Grill aksesuarai.

 8. Rankšluosčiai, pirties ir spa, masažo dalykai.

 9. Mediniai žaislai, edukaciniai žaislai, konstruktoriai, vaikų kambario dekoro elementai, knygos. Kuo mažiau pigaus plastiko žaislų, neturinčių prasmės ir funkcijos žaislų. Prieš perkant 3 kartus pagalvokite kiek laiko su tuo žaislu vaikas žais.

 10. Bilietai - teatras, kinas, koncertas. O gal paskatinkit išbandyti kokį sportą ir nupirkite bandominių treniruočių. Deja, sporto klubų abonentai dažniausiai lieka nepanaudota dovana :(

 11. Natūralios, ekologiškos, zero waist kūno priežiūros priemonės ir jų rinkiniai ( vonios / masažo aliejai, druskos, šveitikliai, kūno kremai). Vis populiaresni ir geidžiamesni tampa eco rinkiniai, zero waist rinkiniai. SVARBU- visada pataikysite su natūraliais produktais. Dovanosite ne tik " kažką" , bet saugią ir sveikatai nekenksmingą priemonę. Venkite pigių, sintetinių, pripildytų konservantų priemonių.

 12. Nišiniai kvepalai ( kam nepatinka prabanga ir išskirtinumas ? )

 13. Knygos - jei bent numanote skonį žmogaus kuriam dovanosite, tai puikus pasirinkimas. Jei ne - bandykite šauti į knygų TOP 10 lentyną :)

 14. Grožio, maisto papildai. Svarbu kad būtų kokybiški ir saugūs vartoti- natūralūs.

 15. Universalūs žiemos aksesuarai - vėjui džiuginti, sniegu džiaugtis - šalikai , kepurės, movos.

  Ups, jau vietoje 10 atsirado net 15

Dovanos, tai ne tik daiktai, tai emocija, džiugesys, kurį sukelia dovanos gavimas, išpakavimas. Kartais daili, originali, išskirtinė dovanos pakuotė sukelia daugiau emocijos nei pati dovana. Kam nepatinka atidaryti dėžutę, praskleisti šiugždantį popierių, atrasti siurprizą, pasidžiaugti mielu sveikinimu, gražiais žodžiais, taiklia sentencija.